12 STARS COLLECTION

Zapraszamy w fascynującą podróż do świata ceramiki i greckich korzeni marki Metaxa, gdzie antyczne dziedzictwo spotyka współczesność w duchu Taste the unexpected.

12 STARS COLLECTION by METAXA to nie tylko ceramiczne dzieła sztuki, ale również opowieść o połączeniu tradycji z nowoczesnością. Naczynia na koktajle i wazy, stworzone w ramach projektu, stanowią reinterpretację klasycznych greckich technik artystycznych, które łączy inspiracja marką Metaxa.

Zadanie stworzenia kolekcji powierzyliśmy czterem znakomitym polskim pracowniom. Nasz wybór stanowi wyraz uznania dla ich talentu i dowodzi jak różnorodne pola kreacji daje ceramika. Poznaj bohaterów naszej ekscytującej podróży:

Nodi Studio

Swoją przygodę z porcelaną zaczęłam na studiach wzornictwa na School of Form. Zrozumiałam wtedy, że to właśnie ona najpełniej wyraża moją kreatywność. Ten wyjątkowo plastyczny i intymny materiał jest bliski ciału, w porównaniu z metalem czy drewnem. Moim celem jest wprowadzanie do codziennych momentów nieco przyjemności i koloru.

Nodi Studio powstało z mojej pasji do porcelany, która przyciągnęła mnie pokorą, jakiej niewątpliwie uczy, swoją kapryśnością, ale też delikatnością. Moment otwarcia pieca po szkliwieniu, kiedy włożone do niego surowe naczynia nabierają nieprzewidywalnych kolorów, jest dla za każdym razem tak samo ekscytujący.

MUAS Ceramics

Początki MUAS sięgają 2017 roku, kiedy to powstały pierwsze naczynia spod ręki Kati Romanowskiej, która porzuciła karierę architektki, by spełnić swoje marzenie o tworzeniu ceramiki użytkowej. Wraz z Łukaszem, partnerem w życiu i w biznesie, postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zajęliśmy się projektowaniem i tworzeniem naczyń na pełen etat.

W sercu Dolnego Mokotowa w Warszawie prowadzimy własne studio ceramiczne, gdzie tworzymy inspirowane naturą, zwłaszcza oceanem naczynia. Znakiem rozpoznawczym MUAS jest jedyny w swoim rodzaju, niepodrabialny styl szkliwienia Kati. Nasze, w 100% wykonane ręcznie, naczynia są pełne barw i wzorów, przypominających połączenie morza z plażą.

Wolno Ceramika

Nazywam się Ola Nadolny. Jestem ceramiczką, projektantką i założycielką brandu WOLNO CERAMIKA. Moją ulubioną techniką jest toczenie na kole garncarskim, na którym tworzę zarówno naczynia użytkowe jak i obiekty sztuki. W 2023 roku miałam zaszczyt brać udział w prestiżowej wystawie 1000 vases w Paryżu. Organizuję również warsztaty ceramiczne w szklarni ulokowanej pośród stuletnich dębów.

NOT.BAD Studio

Nazywam się Zuzanna Badowska i od roku prowadzę własne studio not.bad. Jako projektantka wzornictwa przemysłowego chcę by proponowane przez not.bad wzory były wyzwaniem dla wyobraźni użytkownika. Moją ideą jest tworzenie produktów o niespotykanych formach. Not.bad to zderzenie wzornictwa i zasad projektowych z produkcją rzemieślniczą rządzącą się swoimi prawami.

Bartek Kieżun

Jestem autorem, dziennikarzem kulinarnym, podróżnikiem, fotografem oraz wielkim miłośnikiem książek, nie tylko tych kulinarnych. Gotuję, karmię, prowadzę warsztaty kulinarne i organizuję wyjątkowe kolacje degustacyjne. Mam niewątpliwą przyjemność publikować moje teksty w „Kukbuku”, „Twoim Stylu”, „Newsweeku”, „Wysokich Obcasach” oraz magazynie „Ferment”.

POZNAJ WYJĄTKOWE KOKTAJLE METAXY, KTÓRE POWSTAŁY W RAMACH PROJEKTU 12 STARS COLLECTION.

METAXA SOUR x NODI Studio

METAXA TONIC x MUAS Ceramics

METAXA ME-GRONI x Bartek Kieżun

Regulamin aktywacji 12 Stars Collection by Metaxa